Login to your account

Username
Password
Remember Me

Create an account

Fields marked with an asterisk (*) are required.
Name
Username
Password
Verify password
Email
Verify email
YouTube    Facebook
 • Vítejte na našich stránkách

  Naleznete zde veškeré informace o možnostech studia na naší škole. Na škole probíhá i spousta mimoškolních aktivit, prohlédněte si naši nabídku.

 • AGROPODNIKÁNÍ

  Studujte moderní a žádané obory, perspektivní do budoucnosti. Stále více populární studijní obory, uzpůsobené nejnovějším trendům.

 • CHOV KONÍ A JEZDECTVÍ KYNOLOGIE

  Studium i budoucí povolání může být zároveň i Vašim koníčkem. Při volbě povolání volte nejen hlavou, ale i srdcem.

 • STAVEBNÍ OBORY

  Široká nabídka stavebních oborů. Získejte u nás kvalitní vzdělání, které Vám otevírá nové možnosti do života.

 • AUTOOPRAVÁRENSKÉ OBORY

  Široká nabídka autoopravárenských oborů. Získejte u nás kvalitní vzdělání, které Vám otevírá nové možnosti do života.

 • UBYTOVÁNÍ

  Pro studenty zajišťujeme ubytování ve vlastních domovech mládeže.

 • STRAVOVÁNÍ

  Pro studenty zajišťujeme stravování ve vlastní školní jídelně.

Projekty

pen

 

Česká zemědělská akademie je zapojena do celé řady projektů.

 

Číst více...

Úspěchy studentů

uspechy

 

Významné úspěchy našich studentů.

 

 

Číst více...

Jízda zručnosti 2018

 

jizda-zr-16


18. ročník Jízdy zručnosti

vyhrál Martin Klement 

Světelské pracoviště České zemědělské akademie v Humpolci pořádalo dne 16. května 2018 již osmnáctý ročník oblastního kola soutěže Jízdy zručnosti s traktorem a vlekem.

Letošní soutěže se zúčastnilo 17 soutěžících. Tato soutěž je určena pro žáky středních škol, kteří vlastní řidičský průkaz na traktor. Soutěžní trať prověřila rychlost, přesnost i dovednost v couvání s traktorem a vlekem.

Opraváři zemědělských strojů, kteří se ve Světlé nad Sázavou učí svému řemeslu, se této soutěže pravidelně účastní a umisťují se na předních příčkách. 

Nejinak tomu bylo i letos, kdy první dvě místa obsadili naši žáci. Soutěž vyhrál Martin Klement a na stupně vítězů ho doprovodil druhý Václav Provazník. Martin s Václavem si tak prohodili svá loňská umístění.

Hlavní soutěž je vždy doplněna o doprovodné soutěže pro veřejnost. Podmínkou je pouze vlastnictví řidičského průkazu na traktor. Návštěvníci z řad diváků, kteří tuto podmínku splňují, si tak mohou změřit své dovednosti v soutěžích couvání traktoru s vlekem, ovládání hydraulického nakladače nebo v přesném ovládání hydrauliky traktoru.

Součástí akce je tradičně rozsáhlá výstava zemědělské techniky, která v tento den zaplní zbytek areálu zemědělské školy. Veřejnost i žáci si tak mohou prohlédnout nejnovější zemědělskou techniku, shromážděnou na výstavní ploše, a seznámit se i s některými metodami oprav, renovací, novinkami ve svařovací technice a podobně.

Jako kontrast k nejnovější technice pořádá škola ze svých i zapůjčených historických zemědělských strojů malou výstavu. Na ní může návštěvník vidět, jak vypadala zemědělská technika tažená koňským potahem, i stroje poháněné stabilními motory z první poloviny minulého století.

 

Výsledková listina

Fotogalerie 

Videoreportáž

 

 


 

 

1 cech obkladacu logo casopis 4 6
logoagroportal agrojournal