Login to your account

Username
Password
Remember Me

Create an account

Fields marked with an asterisk (*) are required.
Name
Username
Password
Verify password
Email
Verify email
YouTube    Facebook
 • Vítejte na našich stránkách

  Naleznete zde veškeré informace o možnostech studia na naší škole. Na škole probíhá i spousta mimoškolních aktivit, prohlédněte si naši nabídku.

 • AGROPODNIKÁNÍ

  Studujte moderní a žádané obory, perspektivní do budoucnosti. Stále více populární studijní obory, uzpůsobené nejnovějším trendům.

 • CHOV KONÍ A JEZDECTVÍ KYNOLOGIE

  Studium i budoucí povolání může být zároveň i Vašim koníčkem. Při volbě povolání volte nejen hlavou, ale i srdcem.

 • STAVEBNÍ OBORY

  Široká nabídka stavebních oborů. Získejte u nás kvalitní vzdělání, které Vám otevírá nové možnosti do života.

 • AUTOOPRAVÁRENSKÉ OBORY

  Široká nabídka autoopravárenských oborů. Získejte u nás kvalitní vzdělání, které Vám otevírá nové možnosti do života.

 • UBYTOVÁNÍ

  Pro studenty zajišťujeme ubytování ve vlastních domovech mládeže.

 • STRAVOVÁNÍ

  Pro studenty zajišťujeme stravování ve vlastní školní jídelně.

Projekty

pen

 

Česká zemědělská akademie je zapojena do celé řady projektů.

 

Číst více...

Úspěchy studentů

uspechy

 

Významné úspěchy našich studentů.

 

 

Číst více...

Soutěž CTI

 

cti 2k18


Krajská soutěž instalatérů

se vydařila  

V úterní ráno 20. března se sjela do pracoviště ČZA v Nádražní ulici v Humpolci dvoučlenná družstva z pěti stavebních škol Kraje Vysočina - z Jihlavy, Třebíče, Nového Města na Moravě, Moravských Budějovic a z domácího Humpolce. Čekalo je krajské kolo soutěže odborných dovedností organizované brněnským Cechem topenářů a instalatérů.

Pro každého účastníka bylo připraveno 7 rozdílných úkolů z instalatérského oboru. Na splnění každého z nich byl určen čas 55 minut. Nejpříjemněji se účastníkům zodpovídalo na testové otázky zadané z počítačového programu. Následovala montáž umyvadla, stojanové baterie a odpadní armatury. Dále soutěžící pokračovali instalací a seřízením závěsného WC. „Chléb se lámal“ až u následujících 3 úkolů. Všichni instalatéři museli vytvořit postupně podle výkresu přesné svařence z ocelových trubek, poté z měděných trubek a nakonec i z trubek plastových.

Celkový výsledek soutěže ale naznačil až poslední finálový úkol, kdy bylo nutné tyto tři svařence propojit šroubením, namontovat na ně vodovodní baterii a provést tlakovou zkoušku těsnosti. Z deseti účastníků finálový úkol zvládlo jen 6 soutěžících, ostatním čtyřem se už tolik nedařilo. Neprovedli svařence tak přesně, aby je bylo možné navzájem spojit do celku.

Po téměř 8 hodinách mohla porota z Cechu topenářů a instalatérů vyhlásit konečné výsledky soutěže.

Zvítězil Jan Smejkal z Jihlavy a postupuje přímo do finále v Brně. Na druhém místě se umístil jihlavský Pavel Mrkvička před Bohumilem Svobodou z Humpolce. Na dalších místech jsou Jaroslav Chromý a Martin Pavlíček z Třebíče a Radek Matějka z Humpolce. Všichni tito žáci získali tolik bodů, že splnili základní kritérium pro postup do brněnského finále na „divokou kartu“– minimálně 550 bodů z 800 možných.

Kolik jich nakonec postoupí se ukáže až příští týden, kdy budou známy výsledky všech krajských kol z celé republiky. Přejme jim, aby jich bylo co nejvíce a aby všichni úspěšně reprezentovali náš kraj na konci dubna 2018 v Brně, kde část soutěže proběhne i před zraky návštěvníků brněnského stavebního veletrhu.

Při slavnostním zakončení soutěže poděkovali mladým instalatérům obchodní ředitelka firmy OSMA paní ing.Věra Davidová a ředitel ČZA Humpolec pan Mgr. Otakar Březina za předvedenou vysokou profesionální úroveň a popřáli všem mnoho úspěchů v další činnosti v instalatérském řemesle.Zároveň jim předali hodnotné ceny, které věnovaly Krajský úřad Kraje Vysočina, Městský úřad v Humpolci, výrobní firmy OSMA Komorovice, Status Humpolec a obchodní firma Bumbálek Humpolec.

Krajské kolo soutěže potvrdilo velmi dobrou úroveň výuky učebního oboru instalatér ve školách v Kraji Vysočina, čehož si povšimnul i představitel Cechu topenářů a instalatérů z Brna pan Fišer.

Za kolektiv spolupracovníků ing.František Čížek, ZŘ ČZA

 

Fotogalerie

 

 

 

1 cech obkladacu logo casopis 4 6
logoagroportal agrojournal